Jak korzystać z paczkomatu

Z pewnością nie raz napotkałeś na swojej drodze szafki, które umieszczone są przy sklepach w różnych lokalizacjach w Twoim mieście. Paczkomaty powstały, aby klienci oczekujący na przesyłkę nie byli uzależnieni od godzin pracy kuriera. Obecnie są one siecią nowoczesnych urządzeń, które obsługujesz samodzielnie i możesz odebrać paczkę w godzinach, które Tobie odpowiadają najbardziej. Nawet w środku nocy!

Jak korzystać z paczkomatu?
Paczkomaty pozwalają nie tylko odbierać przesyłki, ale również je nadawać. Każda „szafa” zawiera skrytki z miejscem na przesyłki i miejsce sterowania wyposażone w ekran, klawiaturę oraz czytnik kart.

Jak nadać paczkę w paczkomacie?
Postępuj z komunikatami wyświetlanymi na ekranie. Najpierw wybierz gabaryt paczki. Masz do wyboru trzy gabaryty oznaczone literami A, B oraz C. Każdy gabaryt ma inne wymiary.

Następnie należy podać dane odbiorcy, tj imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail. Zanim nadasz paczkę umów się z odbiorcą, w którym paczkomacie chce odebrać przesyłkę. Będziesz musiał wpisać kod paczkomatu lub wyszukać go po lokalizacji i zaznaczyć przy nadaniu. Po poprawnym wypełnieniu danych i zapłacie jedna ze skrytek automatycznie się otworzy. Włóż paczkę do środka i zamknij drzwiczki. Potwierdzenie nadania drogą mailową i/lub sms otrzymuje zarówno nadawca, jak i odbiorca.

Za nadanie paczki zapłacisz kartą, przed przystąpieniem do transakcji upewnij się, że w danym urządzeniu istnieje taka możliwość. Jeśli paczkomat nie obsługuje tego typu płatności musisz skorzystać z Managera Paczek. Konto założysz na stronie inpostu.

Jeśli nadajesz więcej, niż 5 przesyłek możesz skorzystać z darmowej usługi odbioru paczek przez kuriera.

Jak odebrać paczkę z paczkomatu?

Jeśli została nadana do Ciebie przesyłka powinieneś otrzymać maila z jej numerem oraz adres paczkomatu, w którym się ona znajduje. Jest tam również kod QR do zeskanowania, za pomocą którego najszybciej odbierzesz przesyłkę. Nawet w kilka sekund!

Po podejściu do paczkomatu wybierz język i skorzystać z któregoś z poniższych sposobów:
Sposób 1
Po wyborze języka zeskanuj kod QR, skrytka automatycznie się otworzy i już możesz odebrać przesyłkę!

Sposób 2
Po wyborze języka przejdź do menu i wybierz opcję odbioru paczki, następnie wpisz swój numer telefonu oraz kod odbioru, a skrytka, w której znajduje się paczka automatycznie się otworzy.
Gotowe! Przesyłka odebrana.

Jak sprawdzić, kiedy dotrze paczka nadana w paczkomacie?

Jeśli czekasz na przesyłkę i zastanawiasz się na jakim etapie obecnie się znajduje możesz to bez problemu sprawdzić na stronie internetowej inpostu. Wystarczy, że wejdziesz ze strony głównej w zakładkę „Śledzenie przesyłek”, a następnie wprowadzisz numer nadania, który powinieneś dostać mailem od osoby, która nadała paczkę dla Ciebie. Taki numer powinien składać się z 24 cyfr. Jednocześnie można sprawdzić maksymalnie do 5 przesyłek. Aby sprawdzić więcej, niż jedną przesyłkę na raz należy wpisywać numery po kolei oddzielając je przecinkami.

Przykład: 258935874158742598745874, 587459852352147859852741, 4785214532587412589547

Korzystanie z paczkomatów jest bardzo proste, wystarczy przeczytać komunikaty wyświetlające się na ekranie i postępować według instrukcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here