El Coco – kokosowa biżuteria

Kochamy rzeczy, z którymi mamy miłe wspomnienia. Myśląc o El Coco wspominamy piękną słoneczną pogodę nad polskim morzem i największe skimboardowe zawody w Polsce. To właśnie podczas tego wydarzenia dowiedziałyśmy się o kokosowej biżuterii.

Kiedy odkryłyśmy stoisko El Coco wystarczyło nam  jedno spojrzenie na biżuterię i wiedziałyśmy, że musimy mieć takie bransoletki ;) Zauroczyły nas oryginalne, ręcznie namalowane grafiki na maleńkich łupinkach kokosa i misterny sposób wykonania.

Stoisko El Coco na zawodach w Gdańsku Jelitkowie

El Coco specjalnie na Polish Skimboarding Open stworzyło wyjątkowe kokosowe medale dla zwycięzców. Świetnie się prezentowały i oddawały klimat zawodów ;)

Zaintrygowane El Coco chciałyśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat biżuterii, kto ją tworzy, jak powstaje…

Okazało się, że wszystko to jest sprawką przemiłego duetu, który tworzą Anika i Marcin. Obydwoje mieszkają w Warszawie, gdzie znajduje się ich  pracownia i showroom. Opowiedzieli nam kiedy i jak powstało El Coco:

A & M: ” To była bardzo spontaniczna akcja i wszystko zaczęło się równo 2 lata temu w wakacje. Wcześniej żadne z Nas nawet nie myślało o tworzeniu biżuterii. Sam pomysł narodził się na imprezie nad basenem w upalny dzień ;) Zrobiliśmy sobie kubeczki do drinków z kokosów dla dobrego klimatu. Anice spodobał się kształt, który przypadkiem powstał podczas wycinania i to był początek.”

fot. El Coco

Inspiracją przy tworzeniu biżuterii dla Aniki i Marcina jest ich styl życia.

A & M: „Jest nią cała kultura związana z deskorolką, surfingiem, snowboardem, street artem. Ale chyba największą dawkę energii i motywacji do działania dostajemy od poznanych przez El Coco ludzi, którzy przekazują nam bardzo dużo pozytywnych wibracji. Bardzo lubimy współpracować z interesującymi ludźmi z całego świata i patrzeć jak nasza biżuteria podróżuje po całym świecie”.

fot. El Coco

Ciekawy jest sam proces powstawania tej unikalnej biżuterii. El Coco samo wypracowało sposób obróbki kokosów, jego znakiem szczególnym jest sposób wyszlifowania wypukłej strony w charakterystyczny “diament”.

fot. El Coco

A & M: „Wszystko zaczyna się od otworzenia kokosa i szklanki wody kokosowej ;) Potem trzeba wybrać idealne kawałki łupiny i rozrysować kształt, aby potem usiąść do wycinania, szlifowania i polerowania.  Kiedy elementy bransoletek i wisiorków są już gotowe trafiają w ręce Aniki, która ozdabia je wybranymi grafikami”.

fot. El Coco

fot. El Coco

Oprócz biżuterii od El Coco można kupić też świetne wlepki. Do współpracy przy ostatniej serii zaprosili kilku bardzo ciekawych artystów. To dzięki: @t_o_m_r_0_l_l_s  z Australii@boxpalm z Kalifornii, @arnismuhammad@qurbaniakbar  z Indonezji oraz @mahalo_surf_beach_art_ z Meksyku powstał niepowtarzalny INTERNATIONAL STICKER PACK.

El Coco to pozytywna energia. Noszenie tej biżuterii wprawia nas w dobry nastrój i kojarzy się z beztroskimi letnimi dniami.

Trzymamy mocno kciuki za dalsze sukcesy El Coco, a Anice i Marcinowi życzymy, aby nie opuszczała ich kokosowa zajawka i kreatywność ;) Super, że miałyśmy okazję Was poznać!

Biżuterię oraz wlepki od El Coco można kupić na elcoco.pl. Nowości natomiast najlepiej śledzić na Instagramie @el_coco_poland i na Facebooku: @elcocopoland.

xoxo Gosia & Marta

Share on Facebook
  • karin

    Świetny pomysł ! Uwielbiam niekomercyjne marki i hand madowe produkty ;)

  • Daria

    Śliczne! Super klimat. Kokosy zawsze kojarzą mi się pozytywnie ;) Pozdrawiam ;)

  • Emilia Hohna

    Pozytywnie i w fajnym stylu :) Super :)