3 sposoby jak przenieść kontakty z telefonu?

Przeniesienie kontaktów zapisanych w telefonie lub innym urządzeniu przenośnym może być konieczne w kilku przypadkach. Kiedy np. zmieniamy urządzenie na inne (w domyśle nowsze), chcemy udostępnić kontakty dodatkowemu urządzeniu lub zwyczajnie zabezpieczyć się przed ich utratą. Jeszcze parę lat temu istniały dwie możliwości zapisu takich danych i ich kopiowanie: przenoszenie z karty sim do telefonu i odwrotnie, oraz przesyłanie za pomocą kabla USB do komputera. Rozważmy te i inne warianty.

Przenoszenie na kartę sim.

Metoda ta stosowana jest praktycznie od początku istnienia kart sim i telefonii komórkowej. Jej główną zaletą jest prostota i możliwość wykonania wszystkiego bez dostępu do sieci. Karty sim mają jednak ograniczenia pojemności, co powoduje utratę części danych przesyłanych z telefonu. Jeśli zatem nie masz wielu kontaktów, ani zapisanych dodatkowych informacji takich jak: e-mail, adres czy inne, a ponadto nie chcesz lub nie możesz połączyć się z siecią – ta opcja jest dla ciebie.
Aby przenieść kontakty na kartę sim należy:
1) Znaleźć w menu głównym ikonę Kontakty.
2) Wejść w Ustawienia lub Zarządzanie kontaktami.
3) Wybrać opcję Eksportuj (jeśli będzie możliwość wybrać Import z telefonu na kartę SIM).
Przenoszenie z karty na telefon następuje podobnie, należy jednak wybrać opcję Importuj.

Korzystając z konta Google.

Systemy opierające się na Androidzie są przypisane do konta Google, co pozwala na synchronizację i kopiowanie danych z urządzeń mobilnych i komputerów. Korzystanie z chmury, którą oferuje potentat, kiedy zastanawiamy się jak przenieść kontakty, jest zatem wygodne. Co więcej zapis kontaktów może odbywać się automatycznie przy dodawaniu nowych numerów.
Aby przesłać dane za pomocą konta Google postępujemy w następującej kolejności:
1) Wybieramy Ustawienia telefonu.
2) Następnie Kopia i udostępnianie danych.
3) Włączamy opcję kopi zapasowej, jeśli pozostaje wyłączona.
4) Dodajemy konto Google.
5) Dane zostaną zgrane automatycznie.
Minusem tego rozwiązania jest automatycznie zgranie nie tylko kontaktów, ale również innych danych.

Tworzenie kopii zapasowej za pomocą kabla USB.

Rozwiązanie bardzo wygodne zwłaszcza wtedy, gdy telefon ma uszkodzony wyświetlacz lub wolimy stworzyć plik z danymi zamiast umieszczać go w chmurze. Niestety zadziała tylko wtedy, jeśli wcześniej stworzymy plik z kontaktami. Jeśli chcemy to zrobić podejmujemy takie samo działanie jak w przypadku przesyłania na kartę SIM.
1) Znajdujemy Kontakty (Uwaga! Szukamy ikonki Kontakty, a nie wchodzimy przez połączenia.)
2) Następnie Zarządzanie kontaktami lub Ustawienia.
3) Szukamy Importuj/Eksportuj kontakty.
4) Wybieramy Eksportuj, a następnie do Pamięć wewnętrzna.
Teraz wystarczy podłączyć telefon za pomocą kabla USB, wejść w telefon z poziomu powiadomień lub Komputera i poszukać niezbędny plik.

Oprogramowanie dedykowane.

Niemal każdy producent posiada własne oprogramowanie, które pozwala na tworzenie bazy danych. Często zawiera ono dodatkowe opcje z którymi warto się zapoznać. Na przykład Samsung pomaga importować dane za pomocą kabla USB i aplikacji Smart Switch. Jeśli przesył danych odbywa się z telefonu do telefonu potrzebna jest specjalna przejściówka, którą dostajemy wraz z nowym Samsungiem, ale aplikacja ratuje nawet w sytuacjach awaryjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here