3 Książki, które wprawią Cię w dobry nastrój

Chcę Wam polecić 3 książki, które chociaż różnią się od siebie treścią łączy je wspólna cecha, każda z nich jest pozytywna i na pewno wprawi Was w dobry nastrój ;)

W każdy czwartek, kiedy Nikola jest na zajęciach plastycznych, ja przez półtorej godziny mam czas tylko dla siebie. Zajęcia odbywają się na starówce w Toruniu więc w tym czasie idę do moich ulubionych kawiarenek. Zamawiam kawę lub pyszną herbatę i niemal zawsze słodki smakołyk. Wykorzystuję ten czas na przygotowywanie postów na bloga lub oddaję się czytaniu książek. Zarówno w „Cukierni” jak i „Moose Cafe” zawsze jest miła, profesjonalna obsługa i  pyszne desery i ciasta. Zawsze jest to miło spędzony czas. Książki, które wybrałam dla Was przeczytałam w ostatnim czasie i każda z nich jest godna polecenia.

„Wielka Magia. Odważ się żyć kreatywnie” – Elizabeth Gilbert

Elizabert Gilbert zdobyła ogromną popularność dzięki bestsellerowi „Jedz, módl się, kochaj”. Przeczytałam ją jednym tchem i od tamtej pory czekam z niecierpliwością na każdą kolejną książkę. „Wielka Magia” jest przepełniona szczerością, poczuciem humoru i ciepłem jakim obdarza nas autorka. Przeczytałam ją z przyjemnością. Gilbert przytacza różne anegdotki ze swojego życia, dzieli się swoimi przemyśleniami i poglądami w taki sposób, że odnosi się wrażenie jakby rozmawiało się z przyjaciółką. Opowiada o swoich rozterkach, pomyłkach czy trudnościach jakie niejednokrotnie sprawia jej pisanie. Zachęca do wytrwałości i cierpliwości w podążaniu za swoimi marzeniami i powołaniem. Przekonuje do czerpania inspiracji z codzienności i rozbudzenia w sobie ciekawości, która napędza do kreatywności. Pomaga pozbyć się strachu przed krytyką, gdyż według niej obojętnie co będziemy chcieli stworzyć, najważniejsze jest aby być autentycznym i czerpać radość z procesu tworzenia. Kreatywność to dla niej Wielka Magia, natchnienie uważa za osobny byt, który do nas przychodzi, jednak jeśli go nie zauważymy, lub będziemy zbyt leniwi, żeby za nim podążać to pójdzie do kogoś innego. Również o pasji autorka ma swoje zdanie” Ja sama jestem osobą, którą wiele rzeczy pasjonuje, ale przecież nie codziennie! Czasem nie mam pojęcia, dokąd poszła sobie moja pasja. Nie zawsze mam ochotę na działanie, a czasem nie wiem co robić dalej „. Ta książka dodaje wiary w siebie, motywuje do działania, próbowania różnych rzeczy w życiu. Poszukiwania tego co sprawia nam radość i jeśli uda nam się to znaleźć to okazania cierpliwości, zaangażowania i wytrwałości w drodze do sukcesu. Elizabeth Gilbert przekonuje, że nie trzeba być geniuszem, czy urodzić się obdarzonym talentem, żeby tworzyć i żyć kreatywnie.

IMG_7383ok

„Alice in Tumblr-Land” – Tim Manley

Malutka książeczka napisana przez Tima Manleya, jest przezabawna, niejednokrotnie roześmiałam się na głos podczas jej czytania. Jest to zbiór żarcików, krótkich historyjek, których bohaterami są chyba wszystkie znane nam postacie z bajek. Alicja z Krainy Czarów, Pinokio, Piotruś Pan, Królewna Śnieżka, Kopciuszek, Czerwony Kapturek i wiele innych. Żyją w obecnych czasach, korzystają z mediów społecznościowych i mają problemy charakterystyczne dla współczesnego pokolenia. „The Ugly Duckling still feels gross compared to everyone else, but now she’s got Instagram, and there’s this one filter that makes her look awesome.” Tim Manley również zilustrował tą książkę, na każdej  stronie jest obrazek w kolorze sepii, w klasycznym stylu, przypominający mi obrazki ze starych książek. Świetna książeczka, śmieszna, ale jednocześnie satyryczna, pozornie lekka i rozrywkowa, jednak w tych zabawnych opowiastkach kryją się głębsze przemyślenia Manleya dotyczące współczesnego świata. „Alice in Tumblr-Land” nie jest dostępna w języku polskim, ale bez problemu przeczyta ją każdy kto zna chociaż trochę j. angielski.

IMG_7298_2

IMG_7323

„Walt Disney – Potęga Marzeń”- Bob Thomas

„Walt Disney. Potęga marzeń” jest najlepszą pozycją z 3, które Wam polecam. Czytałam ją z wielkim przejęciem i ciekawością, zafascynowana osobowością Disneya.  Opowiada o jednym z największych marzycieli i wizjonerów ubiegłego wieku, który spełnił swoje marzenia, zrealizował wizje, które dla wielu wydawały się niemożliwe do urzeczywistnienia. Bob Thomas napisał biografię Disneya na zamówienie rodziny Disneyów, dzięki temu autor miał dostęp do rodzinnych archiwów. Książka bogata jest w oryginalne rysunki, notatki, frg. listów i  fotografie. To historia chłopca z małego miasteczka, który dzięki silnej woli, determinacji i ogromnej wyobraźni stworzył największą firmę rozrywkową na świecie. Ogromną przyjemność sprawiło mi czytanie jak powstała Myszka Miki, Bambi, Kaczor Donald i inne ulubione postaci z kreskówek. Dowiedziałam się jak tworzył znane na całym świecie kreskówki. Z podziwem czytałam frg. dotyczące realizacji jednej z największych wizji Walta Disneya, mianowicie „Disneylandu” na Florydzie. Walt Disney był nie tylko  producentem filmowym, reżyserem, scenarzystą, animatorem ale również świetnym przedsiębiorcą, filantropem, który mistrzowsko zarządzał ogromnym imperium jakim do dzisiaj jest firma „The Walt Disney Company”. To inspirująca opowieść o tym, jak ważne są w życiu marzenia i determinacja by dążyć do ich spełnienia. Ta biografia pozwala nam poznać człowieka, którego twórczość od kilku pokoleń uszczęśliwia dzieci i dorosłych na całym świecie.

Obecnie rozglądam się za kolejną książką, którą mogłabym przeczytać. Będę wdzięczna jeśli polecicie mi Wasze ulubione ;)

xoxo Gosia

Share on Facebook
 • Roxette W

  Super książki, idealne na poprawę humoru :) ze swojej strony chciałabym polecić książkę pt. ,, kot w stanie czystym”, jest w podobnym guście.

  • Hej Roxette ;) cieszę się, że odwiedziłaś nasz blog ;) Nie słyszałam o tej książce, już sam tytuł mi się podoba, jestem bardzo ciekawa i z chęcią ją przeczytam ;) przesyłam buziaki ; ) Gosia

 • it is ugliness

  Polecam Balladyny i Romanse Karpowicz Ignacy

  • Dziękuję za polecenie książki ;) tytuł brzmi znajomo, kojarzy mi się z Mickiewiczem, jestem bardzo ciekawa o czym jest ta książka, koniecznie sprawdzę recenzję ;)
   pozdrawiam ;) Gosia ;)