2 książki, które napawają optymizmem

” Żadna prośba nie jest zbyt śmiała. Żadna potrzeba nie jest zbyt wielka. Nadzieja na cud nigdy nie jest absurdalna ” – Regina Brett

„JESTEŚ CUDEM”

Pierwszą książką Reginy Brett, którą przeczytałam była „Jesteś cudem”. Ujęło mnie jej pozytywne nastawienie do życia i miłość do ludzi, pomimo wielu cierpień jakie spotkały ją w życiu. To zbiór 50 krótkich felietonów, w których autorka opisuje prawdziwe historie spotkanych osób i swoje. Często są to wzruszające przeżycia, trudne doświadczenia ale Regina Brett zawsze dostrzega w nich dobre aspekty.  Ta książka emanuje ogromną wiarą w człowieka, w dobro, które w nim tkwi i które sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Poprzez różne opowieści udowadnia, że szczęście zależy od nas samych. Wystarczy mały gest, niewielka zmiana, żeby świat był lepszy. Ta książka jest jak impuls, który sprawia, że zaczynamy dostrzegać jak wiele „cudów” dzieje się wokół nas każdego dnia. Brett uważa, że każdy z nas jest niezwykły i wyjątkowy. Wszyscy możemy czynić „cuda”, co nie znaczy, że mamy zmieniać cały świat. Wystarczą małe dobre zmiany w naszym codziennym życiu, dobry uczynek, miłe gesty w stronę drugiego człowieka.

IMG_1752

Bardzo podoba mi się 15 rozdział „Sekret życia to żaden sekret. Przenika całe Twoje życie” , w którym autorka na kilku stronach po prostu wymienia różne rzeczy  które sprawiają, że jest się szczęśliwym i które uznaje za cud życia ;)

„Sekret życia to wiedzieć, że sam spełniasz swoje marzenia. Gdy idziesz za głosem serca. Wierzysz w siebie…” 

„Sekret życia to sturlać się po wzgórzu. Obrzucać się z przyjaciółmi świeżo skoszoną trawą. Śpiewać w deszczu. Dostawać pisane odręcznie listy. Wiedzieć gdzie są wszystkie ptasie gniazda. Nie niszczyć pajęczyn. Zadawać głupie pytania. Pomyśleć życzenie na widok spadającej gwiazdy. Nie chodzić spać w złości. Prosić o pomoc. To delikatne pocałunki. Kubuś Puchatek. Piosenki śpiewane przy ognisku…”

IMG_1753

„BÓG NIGDY NIE MRUGA”

Jeżeli miałabym polecić Wam tylko jedną z tych dwóch książek to zdecydowanie wybieram „Bóg nigdy nie mruga”. Ta książka naprawdę mnie urzekła. Ma w sobie tak wiele ciepła. Wszystkie opowiedziane historie są niezwykłe, przejmujące, skłaniają do refleksji, napawają optymizmem. Są autentyczne i to sprawia, że łatwiej jest uwierzyć autorce w „recepty” na życie, które chce nam przekazać. Zawiera uniwersalne prawdy, dodaje otuchy i wiary w to, że świat jest dobry, nawet jeśli spotykają nas w życiu złe rzeczy. Jest to książka dla wszystkich. Zarówno dla tych, których spotkały nieszczęścia w życiu, którym się nie układa, ale również dla każdego kto poszukuje pozytywnego przesłania, ponadczasowych porad jak sprawić, żeby żyło się lepiej, było łatwiej. Regina Brett pragnie pokazać, że każdy może być szczęśliwy, że marzenia się spełniają, że nienawiść niszczy nas samych i  że to my sami jesteśmy „menadżerami własnej radości” …… To tylko kilka cennych porad, jest ich dużo więcej ;)

IMG_1754

“W życiu przydarza ci się to, co przyciągasz do siebie myślami. Tym, o czym myślisz, kształtujesz swoje życie.”
IMG_1751

Regina Brett jest bardzo uduchowioną osobą, głęboko wierzącą w Boga, dlatego w jej książkach często pojawia się Bóg. Jednak nie są to książki religijne, spokojnie może ją przeczytać każdy, bez względu na poglądy religijne i wiek. Zawiera w sobie uniwersalne prawdy, mądre porady, piękne prawdziwe historie, które czyta się ze łzami w oczach, często jest to wzruszenie pozytywne. Felietony Brett są piekne, przepełnione empatią. Wiele lekcji, które udziela, tak nazywa autorka poszczególne rozdziały, może Wam się wydać oczywistych a czasami niemożliwych do zrealizowania. Jednak na pewno wiele jej refleksji i porad jest wartych przemyślenia i zastosowania we własnym życiu. Myślę, że każdy znajduje w jej książkach coś dla siebie, nie koniecznie każdy z nas to samo ;)

„Nie bój się marzyć”-Regina Brett

xoxo Gosia

Share on Facebook